باورهای غلط در رابطه


عشق به مرور زمان از بین میره (1)

حتما شنیدین که میگن عشق و علاقه بعد از مدتی از بین میره، تکراری، خسته‌کننده و یکنواخت و تبدیل به عادت و روزمرگی میشه. اما واقعیت اینه که همه‌ی اینها غلطه و فقط ساخته‌ی ذهن و افکار اشتباهه. درسته که اگر این عقیده رو به مدت طولانی به خودتون تلقین کنین، همین اتفاق هم برای رابطه‌ی شما می‌افته.

عشق به مرور زمان از بین میره (2)

زوج‌های زیادی هستن که چندین ساله که با هم ازدواج کردن اما هنوز هم رابطه‌شون پر از عشق و محبت و هیجانه. باید به خودتون تلقین کنین که عشق هیچ وقت خسته‌کننده و تکراری نمیشه. برای جلوگیری، باید ویژگی‌های مثبت شریک عاطفی‌تونو مدام به خودتون یادآوری کنین و سعی کنین اونو بیشتر بشناسین.

با رابطه جنسی میتونم حفظش کنم

این کاملا غلطه. رابطه جنسی نمیتونه کسی رو وادار به موندن در رابطه کنه. اگر مشکلی در رابطه هست، باید خودتون با گفت‌و‌گو حلش کنین. راه حل همه‌ی مشکلات گفت‌و‌گو یا کنار اومدن با اونهاست. رابطه جنسی حلال مشکلات نیست.

تولد فرزند میتونه مشکلاتو حل کنه (1)

این باور صد درصد غلطه. تولد فرزند نه تنها نمیتونه مشکلاتو حل کنه، بلکه حتی میتونه باعث بدتر شدن وضعیت هم بشه. درسته که تولد فرزند خیلی لذت‌بخشه و اتفاق خوبیه اما برای وقوع همین اتفاق خوب هم، لازمه زمینه و آمادگی قبلی باشه. تولد فرزند به ویژه در مادر، تغییرات زیادی به وجود میاره.

تولد فرزند میتونه مشکلاتو حل کنه (2)

بعد از تولد فرزند، مادر باید بیشتر وقت و انرژی خودشو برای فرزندش صرف کنه و برای همین، تغییراتی در رابطه‌ی همسران ایجاد میشه. اگر مشکلی حل نشده از قبل وجود داشته باشه، باعث میشه دعوا و دلخوری و ناراحتی بعد از تولد فرزند بیشتر بشه چون دیگه مادر زمان کافی برای حل مشکلات نمیتونه اختصاص بده.

اگر خانم به آقا پیشنهاد آشنایی بده، اشتباهه

این باور کاملا غلطه. پیشنهاد آشنایی چه از طرف آقا باشه و چه از طرف خانم، اشتباه نیست. آشنا شدن با فرد جدید و شناختن ویژگی‌های شخصیتی او، کاملا درسته و برای شروع یک رابطه‌ی عاطفی، ضروریه.

«به من توجه نمیکنه، پس دوستم نداره» (1)

همیشه نمیتونیم این حرف رو بزنیم. شاید گاهی دلیل توجه نکردنش به شما، این باشه اما قطعی نیست و باید با دقت شرایط رو بررسی کنین. ممکنه دلیل توجه نکردنش به شما، به این دلیل باشه که در یک سری مشکلات و فشارهای روانی قرار داره که به دلیل نیاز مردانه‌اش به سکوت و تنهایی، نمیتونه به اندازه‌ی کافی بهتون توجه کنه.

«به من توجه نمیکنه، پس دوستم نداره» (2)

اگر شریک عاطفی‌تون خانمه، شاید دلیل توجه نکردنش به شما، این باشه که دلخوری یا ناراحتی بین‌تون هست که باعث کمی سرد شدن رابطه‌تون شده. اگر دلیلش این باشه، باید باهاش صحبت کنین تا مشکل‌تون حل بشه.

 

نظرات کاربران