«دلم پرپر شده!»

بعد از جدایی، طبیعیه که احساس پوچی و بی‌ارزشی کنین چون یک قسمت از هویت‌تون که با شریک عاطفی قبلی‌تون ساخته بودین، از بین رفته و برای همین شما احساس تهی بودن و پوچی دارین. خیلی سخته که از پس دوران پس از جدایی بربیاین اما اگر از ته دل بخواین، غیرممکن نیست و حتما میشه.

گریه کنین

بروز احساسات بعد از جدایی، میتونه بهتون کمک کنه تا آرامش پیدا کنین و خودتونو سبک‌تر احساس کنین و کمتر اذیت بشین. مدتی رو مشخص کنین و اگر نباز دارین، گربه کنین، احساسات‌تونو یادداشت کنین، از دوست صمیمی، یکی از اعضای خانواده و حتی مشاور کمک بگیرین تا بتونین احساسات‌تونو به شیوه سالم و درست، تخلیه کنین.

هدفمند باشین

هدفی رو در زندگی‌تون مشخص کنین تا براتون انگیزه ایجاد بشه که تلاش کنین با غم جدایی کنار بیاین. هدف، میتونه به کار، درس یا مهارت‌هایی که بلدین یا دوست دارین یاد بگیرین، مربوط باشه.

ازتنهایی‌تون لذت ببرین

سفر برین و از آب و هوا لذت ببرین، قدم بزنین و ورزش‌های هوازی انجام بدین، برای خودتون غذای خوشمزه درست کنین، کتاب مورد علاقه‌تونو بخونین، آهنگ‌های شاد گوش کنین، فیلم مورد علاقه‌تونو تماشا کنین و… و وقت‌تونو پر کنین با کارهایی که ازشون لذت میبرین.

آرامش پس از طوفان

طرز فکرتونو تغییر بدین و بدونین که اگر بخواین و واقعا تلاش کنین، حتما از این شرایط بد بیرون میاین و زندگی‌تونو از نو و بهتر از قبل شروع میکنین.

قدردان باشین

قدردان نهمت‌هایی که دارین، باشین. درسته که شریک عاطفی‌تونو از دست دادین اما باید بدونین که اون همه زندگی ‌تون نبود. شما هنوز چیزهای باارزش زیادی دارین که مدام باید به خودتون یادآوری کنین. خانواده‌تون، دوستاتون، کار و زندگی‌تون و… نعمت‌های باارزشی در زندگی‌تون هستن، شکرگزارشون باشین.

واقعیت رو قبول کنین

قبول کنین که جدایی به صلاح‌تون بوده چون اگر به رابطه‌تون ادامه میدادین و هرچقدر هم که با شرایط کنار می‌اومدین، بیشتر بهتون لطمه میخورد. شما باارزش هستین و هیچ کس ارزش اینو نداره که با رفتارهای نامناسبش یا حرف‌هاش، زندگی‌تونو نابود کنه. شما لایق بهترین رابطه هستین و نباید خودتونو کامل فدای کس دیگه‌ای بکنین.

ذهن‌تونو درگیر نکنین

بدونین که بعد از جدایی، دیگه هردوتون به مسیرهای مختلف میرین و زندگی‌تونو به نحوی که فقط خودتون میخواین، حق دارین که اداره کنین. بهش فکر نکنین که «الآن چیکار میکنه؟» یا «اگر با کس دیگه‌ای آشنا بشه، من چیکار کنم؟». شما از هم جدا شدین و هردوتون حق دارین از زندگی‎تون لذت ببرین و بهش رسیدگی کنین.

نظرات کاربران