مسئله مهمیه

خیلی از خانم‌ ها هستن که با دوستان یا همکارهای شریک عاطفی‌شون مشکل دارن، در آقایون هم این حساسیت دیده میشه. این حساسیت و شک و تردید درباره‌ی روابط کاری یا دوستانه شریک عاطفی‌تون با جنس مخالف، مسئله مهمیه چون میتونه باعث بحث و دعوا بشه رابطه رو خراب کنه. چیکار باید کرد؟ با ما همراه باشید.

رابطه‌شون چجوریه؟

قبول کنین که رابطه‌ی شریک عاطفی‌تون با اون، چه نوع رابطه‌ایه و زیاد فکرتونو باهاش درگیر نکنین. دقت کنین، وقتی شریک عاطفی‌تون، شما و اون خانم با هم هستین، شریک عاطفی‌‌تون به شما توجه لازم و کافی رو میکنه یا نه، اگر نمیکنه، اینجاست که باید شک کنین و از یه مشاور کمک بگیرین.

دوستش رو بشناسین

دوست جنس مخالف شریک عاطفی‌تونو بشناسین. وقتی اونو ملاقات میکنین، باهاش صحبت کنین و سعی کنین باهاش دوست بشین. اینطوری میتونین شخصیت، اخلاق و رفتار اونو ببینین.

با شریک عاطفی‌تون صحبت کنین

قبل از اینکه باهاش صحبت کنین، احساسات‌تونو چه منفی و چه مثبت، بنویسین. اینطوری میتونین افکارتونو مدیریت کنین و خیلی محترمانه و با آرامش، با شریک عاطفی‌تون صحبت کنین. بادتون باشه که زود قضاوت نکنین و اونو متهم به خیانت نکنین. سعی کنین طوری با هم صحبت کنین که به یه نتیجه‌ی خوب برسین.

با کس دیگه‌ای صحبت کنین

با شخص قابل اعتماد و عاقلی، مثل یه مشاور، عضوی از خانواده، دوست و… احساسات‌تونو صادقانه بیان کنین و ازشون نظر بخواین. اینطوری متوجه میشین که احساس شما نسبت به دوست شریک عاطفی‌تون درسته یا منطقی نیست.

به خودتون اشاره کنین

اگر خواستین با شریک عاطفی تون درباره ی این موضوع صحبت کنین، اونو متهم نکنین و نگین تو فلان کار رو میکنی یا من ازت متنفرم و… به خودتون اشاره کنین و احساس خودتونو بگین. مثلا بگین:«من نگرانم، لطفا نگرانی منو برطرف کن.»

جایگاه‌تونو مشخص کنین

با شریک عاطفی‌تون صحبت کنین که شما چه جایگاهی در زندگیش دارین؟ آیا شما فقط یه دوست معمولی براش هستین یا یه شریک عاطفی خاص هستین؟

بهش اعتماد کنین

وقتی اون براتون دلایل منطقی آورد و سعی کرد که شما رو قانع کنه که اون قضیه اصلا مهم نیست و فقط یه ارتباط ساده یا کاریه، شما بهش اعتماد کنین و ذهن‌تونو با افکار منفی پر نکنین. به یاد داشته باشین که نباید کاری کنین که رابطه‌تون نابود بشه چون اعتماد یک اصل خیلی مهم برای داشتن رابطه‌ی سالم و موفقه.

 

نظرات کاربران