7 جمله کشنده رابطه!


ممکنه جبران‌ناپذیر باشه

درسته که وقتی اشتباهی در رابطه مرتکب میشین، میتونین با عذرخواهی کردن، جبرانش کنین اما جملاتی هست که ممکنه حتی با عذرخواهی هم بخشیده و جبران نشه. پس همیشه قبل از اینکه حرفی رو بزنین، خوب فکر و بررسی کنین و اگر ممکنه نتیجه بدی داشته باشه، اصلا اونو نگین.

«رابطه‌ام تموم شد!»

اگر با گفتن این جملات، رابطه‌تون تموم شد، هنوز امیدی هست! میتونین به دایرکت پیام بدین و در دوره بازگرداندن عشق و ازدواج شرکت کنین تا بتونین دوباره شریک عاطفی قبلی‌تونو جذب کنین و بازگردانین.

«تو همیشه اینجوری هستی!»

کلمه «همیشه»  و «هیچ وقت» میتونه مشکلات زیاد و جبران‌ناپذیری رو در رابطه ایجاد کنه. جملاتی که این کلمه رو در خودشون دارن، اگر معنی منفی داشته باشن، کشنده رابطه محسوب میشن! جملاتی مثل «تو همیشه شکست میخوری.» یا «تو هیچ وقت هیچ کاری رو درست انجام نمیدی!»

«اینقدر احساساتی نباش!»

وقتی شریک عاطفی‌تون برای موضوعی عصبانی و مضطربه، بهش نگین «اینقدر احساساتی نباش!». این جمله حتی میتونه بیشتر اونو عصبانی کنه چون نشون میده که درکش نمیکنین و مشکلی که باعث عصبانیتش شده رو مسخره میکنین. در این شرایط، بهش اجازه بدین خودشو خالی کنه و بعد آرومش کنین با جملات مثبت.

«بهت گفته بودم…!»

این جمله یعنی توهین به شخصیت و شعور شریک عاطفی‌تون. شما با این جمله، بهش نشون میدین که اون ازتون ضعیف‌تره و کمتر میفهمه اما شما خیلی ازش با شعورتر هستین. به جای این جمله، میتونین بگین:«اشکالی نداره عزیزم. دفعه‌ی بعد قبل از اینکه انجامش بدی، بیشتر فکر و دقت کن. حتما موفق میشی.»

«عقل‌تو از دست دادی؟!»

عصبانیت یک احساس طبیعیه که در همه هست اما قبل از اینکه در اوج احساسات، حرف بزنین، سکوت کنین و هر وقت آروم شدین، حرف‌تونو محترمانه بزنین. توهین به شخصیت همدیگه، نه تنها مشکلی رو حل نمیکنه بلکه رابطه رو از بین می‌بره.

«من ترکت میکنم!»

ممکنه یک یا دو بار گفتن این جمله باعث تحریک احساسات شریک عاطفی‌تون بشه و اون التماس کنه که ترکش نکنین و بمونین و… اما اگر زیاد تکرار کنین، نه تنها نتیجه خوبی نمی‌گیرین بلکه اون دیگه به حرف‌تون اهمیت نمیده و رابطه‌تون از بین میره. حتی اگر بعدش هم عذرخواهی کنین و بخواین برگردین، اون دیگه قبول نمیکنه.

«اگر دوستم داشتی…»

بله اون حتما دوستتون داره که باهاتون در رابطه مونده. اصلا درست نیست که از احساس دوست داشتنش نسبت به شما سوء استفاده کنین و بگین که «اگر منو دوست داشتی، فلان کار رو برام می‌کردی.» استفاده کردن از احساسات شریک عاطفی‌تون برای رسیدن به خواسته‌تون اصلا درست نیست.

 

نظرات کاربران