رفتارهای ناسالم!


دروغ گفتن

اگر در رابطه‌تون دروغگویی باشه، به دنبالش بی اعتمادی، شک و تردید، پنهان‌کاری و… هم پیش میان. حتی گفتن دروغ‌های کوچک و جزئی هم میتونه به رابطه آسیب جبران‌ناپذیری بزنه.

بیان نکردن احساسات

در رابطه ممکنه ناراحتی و دلخوری هم پیش یاد و همیشه نمیشه عاشقانه رفتار کرد. فرقی نداره که چه احساسی دارین، باید به روش سالم بروزش بدین. مثلا اگر مشکلی بین‌تون پیش اومده و ازش عصبانی هستین، عصبانیت‌تونو پنهان نکنین، بلکه باهاش محترمانه صحبت کنین و احساسات‌تونو بروز بدین.

ابراز علاقه نکردن

در رابطه سالم که در اون عشق واقعی جریان داره، دو طرف رابطه هر روز با کارها یا حرف‌های مختلف باید به همدیگه یادآوری کنن که چقدر همدیگه رو دوست دارن و چقدر برای هم مهم هستن. برای اینکه بتونین از طریق پیام، عشق و علاقه رو به رابطه‌تون اضافه کنین، میتونین به دایرکت پیام بدین تا در دوره جذب عشق با موبایل شرکت کنین.

تحت فشار قرار دادن

شما یا شریک عاطفی‌تون نباید برای انجام دادن کاری، همدیگه رو تحت فشار قرار بدین و اصرار کنین که اون کاری که گفتین رو حتما باید زودتر انجام بده.

رازدار نبودن

اتفاقاتی که در رابطه بین‌تون می‌افته رو نباید به همه بگین حتی برای درد و دل و سبک شدن خودتون. باید درد و دل رو پیش یک شخص عاقل و قابل اعتماد انجام بدین.

کینه به دل گرفتن

هم شما و هم شریک عاطفی‌تون، ممکنه در رابطه اشتباهاتی انجام بدین. مهم اینه که وقتی اون اشتباهی انجام میده، چقدر اشتباه بد و بزرگیه و آیا میتونین باهاش کنار بیاین، از ته دل ببخشینش یا نه؟ اما در کل، کینه گرفتن از شریک عاطفی‌تون، اصلا راه حل مناسبی نیست.

مقایسه کردن

هر کسی ویژگی‌ها و خصوصیات خاص و منحصر به فرد خودش رو داره. به یاد بیارین که چرا شریک عاطفی‌تونو انتخاب کردین و باهاش وارد رابطه شدین؟ چه ویژگی داشت که مجذوبش شدین؟ اگر میخواین رفتارش رو اصلاح کنین، نباید مقایسه‌اش کنین، بلکه با تشویق کردن، رفتارهای خوب رو بیشتر کنین.

تغییر دادن

عشق واقعی یعنی قبول کردن شریک عاطفی‌تون همون طوری که هست. نباید اونو تحت فشار قرار بدین و ازش بخواین که تغییر کنه.

 

نظرات کاربران