آیا برای جراحی زیبایی باید از همسر اجازه گرفت؟

انجام عمل جراحی پلاستیک، یک تصمیم گیری بسیار شخصی است و شخص باید در مورد جراحی خود تحقیقات کافی انجام دهد و از نتایج عمل جراحی انتظارات واقع بینانه‌ای داشته باشد. با این وجود، اگر متاهل هستید، باید در مورد تصمیم گیری برای انجام جراحی‌های پلاستیکی مانند: ابدومینوپلاستی، بزرگ کردن سینه یا لیپوساکشن، با همسرتان صحبت کنید. نظر همسرتان، اگرچه برای شما به معنی تصمیم گیری نهایی نیست؛ اما باید مورد توجه قرار گیرد. گاهی اوقات، امکان دارد که همسرتان نسبت به انجام عمل جراحی پلاستیک، اعتراض نموده و در مورد آن با شما بحث کند. یا ممکن است که، همسرتان، در رابطه با جراحی پلاستیک شما نظر ندهد و بی تفاوت و ساکت بماند. صرف نظر از اینکه همسرتان چه فکری می‌کند، روش جراحی که تصمیم به انجام آن دارید باید برای شما نتیجه بخش باشد و به شما کمک نماید تا شکل دلخواه خود را پس از جراحی بدست آورید.

چگونه با شریک زندگی خود، در مورد جراحی پلاستیک صحبت کنید.

اگر درمورد انجام عمل جراحی پلاستیک فکر می‌کنید؛ چه یک عمل جراحی باشد یا یک درمان غیرجراحی، صحبت کردن با همسرتان در مورد آن ممکن است که دشوار باشد؛ به خصوص اگر عمل جراحی را انتخاب کرده باشید؛ زیرا نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد. اگرچه این گفتگو، با شریک زندگیتان می‌تواند یک مکالمه چالش برانگیز باشد، ما برای آسان‌تر کردن این گفتگو، نکات مفیدی را گردآوری کرده‌ایم که در اختیار شما قرار می‌دهیم.

تحقیقات کاملی انجام دهید.

تحقیقات کاملی انجام دهید.

به همسرتان نشان دهید که وقت و انرژی زیادی را صرف تحقیق در مورد جراحان پلاستیک بزرگ و روش‌های مختلف جراحی، نموده‌اید. با تهیه جدولی از هزینه‌های هر جراحی که به آن علاقه دارید، و ارائه آن به همسرتان؛ به او نشان دهید که این تصمیم را جدی می‌گیرید. اگر سینه‌های کوچک‌تر یا بزرگ‌تر می‌خواهید؛ درباره هزینه‌ جراحی‌های بزرگ کردن سینه، تحقیق کنید. آیا هر بار که در آینه نگاه می‌کنید؛ با یاد‌آوری قیمت پماد‌های لیفت صورت که استفاده می‌نمائید؛ غمگین‌تر می‌شوید.

به همسرتان بگویید که از دوستانی که عمل جراحی پلاستیک انجام داده‌اند، سوال کرده‌اید. به مطب‌های اطراف محل زندگی خود بروید و نظر مردم را در مورد نتایج جراحی‌های خاصی را که انجام داده‌اند بپرسید. وقتی با همسرتان در این مورد صحبت می‌نمائید؛ او می‌خواهد در مورد هزینه‌ها و اینکه آیا شما از یک جراح مطمئن و قابل اعتماد استفاده می‌کنید؛ بداند.

چند مقاله درباره تجربه شخصی افراد پیدا کنید و همسرتان را تشویق نمائید که آن‌ها را بخواند. خواندن آنها برای شما نیز مفید خواهد بود!  این مقالات منابع فوق‌العاده مفیدی هستند و راهنمایی‌هایی در مورد اینکه چه خواسته‌ای داشته‌ باشید، چه چیز‌هایی را قبل و بعد از عمل باید انتظار داشته باشید و برای به دست آوردن دیدگاهی واقع بینانه از اینکه آیا هزینه‌های پیکرتراشی بدن و جراحی پلاستیک که می‌پردازید ارزشش را دارد یا خیر؛ به شما خواهند داد. با استفاده از این مقالات، همچنین خواهید فهمید که این روش‌ها چقدر می‌توانند دردناک باشند و چگونه آن‌ها را مدیریت نمائید.

فضای مناسبی را برای گفتگو ایجاد کنید.

فضای مناسبی را برای گفتگو ایجاد کنید.

اگرهمسرتان، موضوع سینه‌های سفت‌تر یا لب‌های برجسته‌تر را در مهمانی‌ها و با دوستان مطرح نمود، درباره‌ آن بحث نکنید. حتما، با واکنش مثبت پاسخ دهید و اگر خواستید از آنها بپرسید که آیا آنها این نوع عمل‌ها را دوست دارند یا خیر. (آنها ممکن است فکر کنند که این سوال را بطورهدفمند مطرح کرده‌اید؛ پس برای شنیدن هر جواب شوکه کننده‌ای خود را آماده کنید). به آنها اطمینان دهید که کنجکاو هستید تا نظرشان را بدانید، زیرا فکر می‌کنید که آنها عالی به نظر می‌رسند. سپس موضوع بحث را عوض کنید و آنها را بیشتر درگیر نکنید. مهمانی‌ها خیلی پر سرو صدا هستند و مکان مناسبی برای این نوع گفتگو‌ها نیستند.

پس زمان و مکان مناسب برای این گفتگو کدام است؟ به هنگام شب و در خانه فکر کنید. غذای مورد علاقه همسرتان را بپزید، یک نوشیدنی خوب تهیه نمائید، کمی محیط را عاشقانه کنید و مکالمه را سبک و سرگرم کننده نگه دارید. بعد از صرف دسر، سر صحبت را باز کنید؛ شاید درباره اینکه یکی از دوستان به تازگی کاری انجام داده، یا یک فرد مشهور مصاحبه‌ای انجام داده باشد، یا اینکه برای او مقاله‌ای را بخوانید. و همینطور مکالمه را ادامه دهید. او آرام خواهد بود و کمی زیر لب غرغر خواهد کرد. شما آماده و مصمم باشید.

در مورد خواسته‌های خود صادق باشید.

اگر با گفتن اینکه از چه چیز‌هایی خوشتان نمی‌آید، شروع کنید، او، وسط حرف شما می پرد و با شما مخالفت می‌کند. قوی باشید و تاکید کنید که در مورد خواسته‌ خود جدی هستید و برای اینکه احساس بهتری داشته باشید، نیازی به قوت قلب دادن ندارید. به همسرتان بگویید که در مورد سینه‌های کوچک، بینی کج، پوست آویزان گردن یا دور چشم‌های چروک خود چه احساسی دارید. بگذارید بدانند که این چیزها بر خلق و خوی شما تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید.

برای او توضیح دهید که مدتی است که به جراحی فکر می‌کنید و مطمئن هستید که تغییراتی که بوجود خواهد آمد، باعث بالارفتن اعتماد به نفس شما می‌گردد. به همسرتان بگویید که او چقدر می‌‌تواند از تغییرات ظاهری و سلامت روانی شما لذت ببرد. و اینکه چگونه ممکن است که از همسری شادتر و با عزت نفس بیشتر لذت نبرید.

از مزایای مشاوره استفاده کنید.

از مزایای مشاوره استفاده کنید.

قبل از اینکه با فرد مورد علاقه خود صحبت کنید، نیازهای خود را با یک جراح پلاستیک در میان بگذارید. اگر از جراحان پلاستیک بخواهید؛ نظر صادقانه‌ای درباره آنچه نیاز دارید به شما خواهند داد. شاید اولین باری باشد که تمایل خود را برای کاهش چربی در ناحیه‌ای از بدن با انجام لیپوساکشن و لیپوماتیک یا فیلر و بوتاکس برای کاهش چین و چروک را نشان می‌دهید. صحبت آشکار در مورد این موضوع، با یک پزشک، به شما فرصتی می‌دهد تا آنچه را که می‌خواهید به همسرتان بگویید را تمرین کنید. شاید صحبت کردن با جراح پلاستیک روش‌هایی را که شما نمی‌دانستید را برای شما روشن نماید و بفهمید که چیزی را که برای آن تصمیم گرفته بودید را دیگر نمی‌خواهید.

در طول مشاوره حتما در مورد هزینه‌ها، زمان بهبودی و عوارض جانبی با پزشک صحبت کنید. اینها همه چیزهایی هستند که همسر شما دوست دارد درباره آنها بداند.

میزان هزینه‌های این روش را بدانید و برای آن آماده شوید.

عمل جراحی پلاستیک یک نوع سرمایه گذاری است. به این معنا که شما روی بدن و سلامت روان خود سرمایه گذاری می‌کنید. عمل‌های جراحی پلاستیک زیبایی در سال‌های اخیر مقرون به صرفه‌تر شده‌اند و بسیاری از جراحان برنامه‌های پرداختی برای بیماران دارند. هزینه اکثر جراحی‌های زیبایی را نمی‌توان با بیمه درمانی پرداخت کرد. درهنگام صحبت با یکدیگر، همسرتان در مورد هزینه‌ها و اینکه آیا می‌توانید از عهده آن برآیید سؤال می‌کند. لیست هزینه‌های جراحی را که در طول مشاوره دریافت کرده‌اید به او ارائه دهید. به او بگوئید که می‌توانید منتظر بمانید و در صورت نیاز پس انداز کنید. اگر این چیزی است که شما به آن علاقه دارید، با ایجاد تغییراتی در زندگی روزمره، می‌توانید برای پس‌انداز، برنامه ریزی کنید.

به نگرانی‌های شریک زندگی خود گوش دهید.

ممکن است بعضی از همسران، از شنیدن صحبت در مورد تمایل به جراحی پلاستیک شوکه شوند. آنها ممکن است از اینکه شما از ظاهر خود متنفر هستید و می‌خواهید تغییر کنید، ناراحت شوند. به آنها اطمینان دهید که این تصمیم را با ذهنی قوی و مستقل گرفته‌اید، و این تصمیم به دلیل نفرت از خود نیست، بلکه به خاطر میل به ارائه بهترین‌ ظاهر خود هم به خودتان و هم به دیگران است. نظرات آنها را نادیده نگیرید، آنچه را که می‌گویند جدی بگیرید و در مورد آن صحبت کنید.

آیا قبل از جراحی پلاستیک باید از همسرم اجازه بگیرم؟

جراحی پلاستیک یک تصمیم شخصی برای شماست تا بهترین ظاهر از خود را داشته باشید تا عزت نفس خود را تقویت نمائید و اعتماد به نفس خود را بازگردانید. برای اینکه رابطه خوبی با همسرتان داشته باشید؛ باید با او صحبت کنید و به نگرانی‌هایش گوش دهید؛ اما برای انجام عمل جراحی پلاستیک، نیازی به اجازه او ندارید.

نظرات کاربران